5 הדברים החשובים לבדיקה לפני רכישת קרקע

החלטתם לעשות את הצעד ולרכוש קרקע! בין אם מדובר בקרקע חקלאית או קרקע המיועדת לבניה, יש מספר צעדים שצריך לעשות ודברים אותם צריך לקחת בחשבון, כדי שהרכישה שלכם תהיה בטוחה ותניב לכם תשואות.

1.בדיקת ייעוד הקרקע- חשוב לבדוק אם הקרקע אותה אתם עתידים לרכוש היא קרקע חקלאית או קרקע המיועדת לבנייה- ניתן לבדוק את ייעוד הקרקע בתוכנית הקרקע המחוזית.
אם מדובר בקרקע לבניה, חשוב לבדוק את מצבה התכנוני של הקרקע לשם קבלת אינפורמציה לגבי תכנוני הבנייה, בנוסף חשוב לבדוק את התוכניות הקיימות לגבי השטחים סביב הקרקע.
מבדיקות אלה תוכלו להסיק על השווי העתידי של הקרקע אותה אתם עתידים לרכוש.
אם מדובר בקרקע חקלאית רצוי לרכוש אותה טרם קבלת אישורי בנייה, שכן מיד לאחר קבלת האישורים, יזנק שווי הקרקע ויחד איתו,מחיר רכישתה.

2.מיסים ועלויות נוספות- רכישת קרקעות כרוכה בתשלום מיסים, אגרות והיטלים.
בנוסף, יש לקחת בחשבון תשלומים נוספים לוועדה המקומית ולאנשי המקצוע שליוו את תהליך הרכישה. פרט נוסף שעשוי להשפיע על העלויות הוא סוג הקרקע, כיוון שאם תידרש הכנה משמעותית לקראת הבנייה, ייתכנו עלויות נוספות. פעמים רבות היתרי הבנייה עלולים להיות מותנים בטיפול בקרקע (במקרים של קרקע מזוהמת, מי תהום, הימצאות עתיקות מתחת לקרקע וכו') מה שעלול להביא לעיכובים בהתקדמות המתוכננת של הפרויקט ולעלויות נוספות. בכדי למנוע מקרים מסוג זה חשוב לבדוק את הקרקע טרם הרכישה בכדי להעריך את העלויות המתוכננות והאם יש עלויות נוספות שלא לקחנו בחשבון.

3.קבלת שומה מעודכנת על קרקע שאינה מאושרת לבניה – תקן 22 של לשכת שמאי המקרקעין.
התקן מאפשר לכל רוכש פוטנציאלי לקבל הערכת שמאי של שווי ויעוד הקרקע המשווקת על פי התוכניות המאושרות החלות עליה כעת, בנוסף ניתן לקבל הערכת לוח זמנים, תהליכים שצריך לעבור עד לאישור והתשלומים והמסים הצפויים.

4.בדיקת הבעלות בנסח הטאבו- יש לוודא שהקרקע הינה בבעלות פרטית בטאבו, ושהמוכר מולו אנחנו מנהלים את העסקה הוא אכן הבעלים הרשום על הקרקע, בנוסף חשוב לוודא שהקרקע נקייה משעבודים והגבלות.

5.הערות אזהרה- כדאי לבדוק בלשכת רישום המקרקעין האן יש הערות אזהרה על הקרקע- הערת אזהרה היא הערה הנרשמת במרשם המקרקעין ומעידה על קיום התחייבות בכתב של בעל המקרקעין לעשות במקרקעין עסקה או להימנע מלעשות במקרקעין עסקה.

מעוניינים לקבל מידע נוסף על רכישת קרקע בטוחה?
השאירו פרטים

מאמרים נוספים

מגורים במתחם ה 1000 בראשל"צ

הכירו את מתחם ה1000 החדש בראשון לציון! מתחם ה1000 הוא מטרופולין חדשני הנבנה על עתודות הקרקע האחרונות של ראשון לציון ממערב ומשלב מגורים, עסקים ופנאי.
המטרופולין צפוי לאכלס למעלה מ22 אלף תושבים לצד מתחמי העסקים.

בעקבות הקורונה- ירידות חדות בבורסה, המשקיעים ממהרים להשקיע בנדל"ן אשר נשאר יציב וממשיך לעלות

נגיף הקורונה הביא עימו בהלה עולמית וישראלים רבים חוששים מירידות הבורסה החדות המורגשות בתקופה זו. בעקבות הירידות שורר מתח רב בקרב המשקיעים בנוגע להמשך המסחר וככל שחולפים הימים הירידות חדות יותר, המצב יוצר אי וודאות כלכלית ואין צפי לגבי העתיד.
המשקיעים מחפשים ניבויים ותשובות אך אף אחד לא יודע מה צופן העתיד מבחינת הכלכלה הגלובלית ומתוך כך גם הכלכלה בישראל.

כדאי שתכירו את פרויקט המגורים בחדרה שיאפשר לכם לרכוש זכות לדירת 115 מ"ר ליד הים במחיר של 415,000 ₪!

יש שיגידו שלא הרבה השתנה בשנים האחרונות בתחום הנדל"ן,
אך לאט לאט רואים שינויים מבורכים, כמו פרויקט "רובע הים" שפותח חלון הזדמנויות ייחודי בשוק ומאפשר לאנשים שרוצים לרכוש דירה לים הים, לעשות זאת ובמחיר שפוי.
חלון ההזדמנויות שנפתח מושך אליו כמובן גם את המשקיעים שמבינים את פוטנציאל ההשקעה
המאפשר לרכוש זכות לדירה ליד הים במיקום הנחשב ל-פריים לוקיישן ובמחירים שעד היום היו רק בגדר פנטזיה בישראל!

פרוייקט היוקרה שדה דב

מציאת שטחים חדשים באיזור המרכז ובתל אביב בפרט לשם מגורים או תעסוקה היא משימה לא פשוטה. רבים מאיתנו היו מעוניינים לגור/לעבוד במקום שוקק חיים ובקרבה

מתחם ה 1000 בראשון לציון

מטרופולין עסקים הנבנה על עתודות הקרקע האחרונות של ראשון לציון ממערב – מעל 1,000 דונם של מתחם עסקים מתקדם.
הבנייה יצאה לדרך- העוברים והשבים באיזור יכולים לראות את כלי העבודה בפעולה!
הזדמנות למשקיעים להרוויח תשואה שנתית של 12% על השקעה החל מ-150,000 ש"ח