למה כדאי להשקיע בקרקעות ולא לשים את הכסף בבורסה או בפק"מ?

בעלי הון רבים מעוניינים להשקיע את כספם. האופציות להשקעה הן רבות ומגוונות- החל מלהשאיר את הכסף בבנק בפקדונות כמו פק"מ, השקעה בבורסה, באג"ח ובקרקעות ונדל"ן. התשובה לשאלה היכן כדאי להשקיע את הכסף שלנו לא פשוטה- ערך הכסף משתנה מדי יום ואינו ערך מוחלט.

השארת הכסף בבנק או השקעתו בפק"מ- כאשר משאירים את הכסף בבנק, הבנק משקיע את הכספים של לקוחותיו ומאפשר תהליך של צבירת ריבית,במצב זה, הבנק צובר רווחים ובעל הכסף מקבל רווח זעיר מאוד מכל הרווחים שהבנק עשה. הריבית נמוכה מאוד והתשואה המושגת היא כמעט אפסית.

השקעה בבורסה ומניות- שוק המניות הוא שוק רווי סיכונים. כל משבר בבורסה עלול לפגוע משמעותית בכסף שהושקע במניות ואין הבטחה למשקיעים מה יהיה מצבה של הבורסה בעוד מספר שנים.
למרות זאת התשואה של מדד ת"א 25 בשנים האחרונות גבוהה, אבל במקרה הזה צריך לקחת בחשבון כי התשואה גבוהה עם סיכון גבוה.
אנשים המשקיעים את כספם בבורסה או בפק"מ בבנק, מסתכלים על ההשקעה לטווח קצר, השקעות מסוג זה הן מסוכנות יותר ועלולות להסתיים במפח נפש גדול, אך התשואות יכולות להגיע באופן מהיר יותר.
לצד אלו, יש המעדיפים להשקיע את כספם באפיקים ארוכי טווח כדי לצמצם את הסיכון, במקרים כאלה קצב ההשקעה איטי אבל יציב ודורש סבלנות, דוגמא להשקעה כזו היא השקעה בקרקעות או בנדל"ן.

השקעה בקרקעות ונדל"ן- המשקיעים בקרקעות מוכנים להשקיע לטווח הרחוק, הם רואים בקרקע השקעה פיננסית בעלת סיכון קטן ורווח גדול. הם מחפשים השקעה מניבה שבסופו של דבר התשואה שלה תהיה גבוהה. ה"סיכון" היחיד בהשקעה בקרקעות הוא הזמן- ההשקעה מתבצעת עכשיו והרווחים יגיעו בעתיד- מי שמוכן להתאזר בסבלנות ולחכות כמה שנים יוכל להשיג תשואה של מאות אחוזים.
היתרון בהשקעה בקרקעות הוא שבשלב הראשון מחיר הקרקע יהיה נמוך. ערכה של הקרקע עולה במהלך תהליך ההפשרה והבניה ולכן,מי שמצטרף לרכישה קודם ירוויח יותר- תשואה לפני הפשרה עשויה להגיע ל15-20 אחוזים!
השקעה בקרקע חקלאית הפכה ליותר ויותר פופולרית בישראל ואנשים מבינים שהשקעה נכונה היא איטית וכדאי להשקיע עכשיו ולצמצם סיכונים ולקבל את התשואה הגבוהה בעתיד.
השקעה נוספת היא השקעה בנדל"ן- קניית דירה, השקעה זו נחשבת לחכמה ובטוחה בעלת מעט סיכונים. הביקוש לדירות בישראל הולך וגדל ולכן מחירי הדירות מתייקרים ומניבים תשואות למשקיעים, גם השקעה זו לא טומנת בחובה סיכונים רבים.
לסיכום נראה כי אם מעוניינים בהשקעה לטווח ארוך שתניב תשואות מרשימות בעתיד עם סיכון קטן בהחלט כדאי להשקיע את הכסף בקרקעות חקלאיות ובנדל"ן.
מי שמחפש השקעה קצרת טווח בוודאי ימצא את עצמו משקיע את כספו בבורסה ובפק"מ אך יש לשים לב כי הסיכון בהשקעות מסוג זה הוא גבוה ועלולים לאבד את הכסף שהושקע.

מעוניינים לקבל מידע נוסף על השקעה בקרקעות?
השאירו פרטים

מאמרים נוספים

מגורים במתחם ה 1000 בראשל"צ

הכירו את מתחם ה1000 החדש בראשון לציון! מתחם ה1000 הוא מטרופולין חדשני הנבנה על עתודות הקרקע האחרונות של ראשון לציון ממערב ומשלב מגורים, עסקים ופנאי.
המטרופולין צפוי לאכלס למעלה מ22 אלף תושבים לצד מתחמי העסקים.

בעקבות הקורונה- ירידות חדות בבורסה, המשקיעים ממהרים להשקיע בנדל"ן אשר נשאר יציב וממשיך לעלות

נגיף הקורונה הביא עימו בהלה עולמית וישראלים רבים חוששים מירידות הבורסה החדות המורגשות בתקופה זו. בעקבות הירידות שורר מתח רב בקרב המשקיעים בנוגע להמשך המסחר וככל שחולפים הימים הירידות חדות יותר, המצב יוצר אי וודאות כלכלית ואין צפי לגבי העתיד.
המשקיעים מחפשים ניבויים ותשובות אך אף אחד לא יודע מה צופן העתיד מבחינת הכלכלה הגלובלית ומתוך כך גם הכלכלה בישראל.

כדאי שתכירו את פרויקט המגורים בחדרה שיאפשר לכם לרכוש זכות לדירת 115 מ"ר ליד הים במחיר של 415,000 ₪!

יש שיגידו שלא הרבה השתנה בשנים האחרונות בתחום הנדל"ן,
אך לאט לאט רואים שינויים מבורכים, כמו פרויקט "רובע הים" שפותח חלון הזדמנויות ייחודי בשוק ומאפשר לאנשים שרוצים לרכוש דירה לים הים, לעשות זאת ובמחיר שפוי.
חלון ההזדמנויות שנפתח מושך אליו כמובן גם את המשקיעים שמבינים את פוטנציאל ההשקעה
המאפשר לרכוש זכות לדירה ליד הים במיקום הנחשב ל-פריים לוקיישן ובמחירים שעד היום היו רק בגדר פנטזיה בישראל!

פרוייקט היוקרה שדה דב

מציאת שטחים חדשים באיזור המרכז ובתל אביב בפרט לשם מגורים או תעסוקה היא משימה לא פשוטה. רבים מאיתנו היו מעוניינים לגור/לעבוד במקום שוקק חיים ובקרבה

מתחם ה 1000 בראשון לציון

מטרופולין עסקים הנבנה על עתודות הקרקע האחרונות של ראשון לציון ממערב – מעל 1,000 דונם של מתחם עסקים מתקדם.
הבנייה יצאה לדרך- העוברים והשבים באיזור יכולים לראות את כלי העבודה בפעולה!
הזדמנות למשקיעים להרוויח תשואה שנתית של 12% על השקעה החל מ-150,000 ש"ח