תהליך העבודה וחשיבותו של מעצב פנים

עיצוב פנים הינו תחום נרחב הכולל בתוכו שינוי ועיצוב חללים פנימיים במבנים. התחום הוא התמחות באדריכלות ועבודת מעצב הפנים כוללת שינוי מבנה, לא רק ע"י בחירת ריהוט, אביזרים, צבעים ותאורה.

עיצוב הפנים לא נגמר רק בבחירת ריהוט ואביזרים שיתאימו למבנה החלל וישדרגו אותו, על מעצב הפנים לבצע מספר שלבים בעת תכנון חלל ללקוחות והוא אחראי עליהם-

בפגישה הראשונה עם מעצב הפנים, הלקוחות מגדירים את הצרכים שלהם מהחלל, איך היו רוצים שהחלל יראה ומה הדברים ההכרחיים שצריכים להיות במבנה מבחינתם.
דבר נוסף שחשוב לעשות בהתחלה הוא להחליט על התקציב העומד לצורך העיצוב.
מעצב הפנים מכין פרוגרמה (תוכנית)- הכוללת את תיאום הציפיות של המשפצים בהתאם לרצונות ולתקציב.
לאחר הכנת הפרוגרמה, על מעצב הפנים להכיר את המבנה- לדעת היכן עוברות התשתיות, אילו מהעמודים הם עמודים תומכים ומה הן היכולות של המערכות השונות- שלב זה הינו קריטי שכן אנחנו לא רוצים לעשות נזק ולפגוע בטעות בתשתיות או במבנה.
לאחר מכן מעצב הפנים יציג תיאור כתוב ללקוחות אודות הדברים אותם מתכנן לבצע בשטח.
בהמשך הוא בודק ומודד את המבנה וקובע לוח זמנים מדויק להשלמת הפרויקט.
הוא עורך את התוכנית, בוחר חומרים ומפתח עיצובים מפורטים.
לאחר מכן הוא כמובן מפקח על ביצוע העבודה.

מעצב פנים יכול ליצור מחדש חללים בבית חדש או שיפוץ חלל קיים, כמובן שמעצב פנים יכול לעצב בתי מגורים, משרדים, מבני ציבור וכו'.
הדגש אותו נותן מעצב הפנים לפריטים אותם הוא בוחר לעיצוב החלל הוא שכל הפריטים צריכים להשתלב אחד עם השני על מנת ליצור חלל בעל נושא משותף.

 

תפקיד מעצב הפנים הוא למקסם את הפוטנציאל הגלום בחלל וליצור שינוי שיתן מענה לצרכים של הלקוחות.
הרעיון במיקסום הפוטנציאל בחלל הוא לנצל כל פינה בצורה הפרקטית ביותר עבור הלקוחות ששכרו את מעצב הפנים. כך גם חלל קטן יכול להפוך לפרקטי וגודלו לא יורגש בזכות עבודתו של מעצב הפנים.
תחום עיצוב הפנים נותן דגש על הפרטים הגדולים ביותר (כמו היכרות עם המבנה והתשתיות) עד לפרטים הקטנים ביותר (כמו שימוש באביזרים, תאורה וצבעים).

מעבר ליצירת חלל נעים ופרקטי, יתרון נוסף לעבודתו של מעצב הפנים הוא שהוא יכול להוסיף אלמנטים שיעלו את ערך הנכס וישביחו אותו. מדובר בהוספת חדר למשל שמעצב פנים יכול להציע להוסיף כיוון שהוא מכיר את התוכניות של המבנה וידע במדויק מה ניתן לעשות ומה לא.

יתרונות נוספים וחשובים לא פחות- מעצב פנים הוא בעל קשרים ולכן הוא לא יחרוג מהתקציב שהקצבנו לפרויקט ויוכל להביא לנו תוצאות מרשימות במינימום הוצאות ביחס להוצאות שיפוץ שהיינו מוציאים ללא תמיכת מעצב פנים מה גם שהוא חוסך לנו טרחה בחיפוש וחשיבה אחר הדברים המתאימים לשיפוץ שלנו, יש לקחת בחשבון גם את הזמן שלוקח לאיתור בעלי מקצוע, ריהוט, כלים לעיצוב וכו' שנחסך כאשר נעזרים במעצב פנים, כמובן שמעצב הפנים חוסך לנו גם את אי הנוחות והסרבול בכל הקשור לחיפוש הדברים ול"ריצות" הכרוכות בשיפוץ.

מעצבת הפנים בלה שבירו, מייסדת ומנהלת B-unreal מקבוצת שבירו לנד טוענת כי "השקעה במעצב פנים מנוסה הינה המפתח להשבחת ערך הנכס".
בלה טוענת כי ישנו ניצול רב של אנשים חסרי ידע כאשר מדובר בענף השיפוצים ועיצוב הפנים מצד אחד וחוסר הבנה של הצורך המהותי בסיוע של מעצב פנים לעבודות שיפוץ מצד שני. 
"אנשים מפחדים משיפוץ ובצדק. אבל את הזמן הרב שהם משקיעים בלנהל ובלעצב הכל בעצמם הם היו יכולים לחסוך באמצעות מעצב פנים מנוסה וקשוב שגם ייתן להם ערך מוסף", אומרת שבירו.

מעוניינים לקבל מידע נוסף על עיצוב פנים?
השאירו פרטים

מאמרים נוספים

מגורים במתחם ה 1000 בראשל"צ

הכירו את מתחם ה1000 החדש בראשון לציון! מתחם ה1000 הוא מטרופולין חדשני הנבנה על עתודות הקרקע האחרונות של ראשון לציון ממערב ומשלב מגורים, עסקים ופנאי.
המטרופולין צפוי לאכלס למעלה מ22 אלף תושבים לצד מתחמי העסקים.

בעקבות הקורונה- ירידות חדות בבורסה, המשקיעים ממהרים להשקיע בנדל"ן אשר נשאר יציב וממשיך לעלות

נגיף הקורונה הביא עימו בהלה עולמית וישראלים רבים חוששים מירידות הבורסה החדות המורגשות בתקופה זו. בעקבות הירידות שורר מתח רב בקרב המשקיעים בנוגע להמשך המסחר וככל שחולפים הימים הירידות חדות יותר, המצב יוצר אי וודאות כלכלית ואין צפי לגבי העתיד.
המשקיעים מחפשים ניבויים ותשובות אך אף אחד לא יודע מה צופן העתיד מבחינת הכלכלה הגלובלית ומתוך כך גם הכלכלה בישראל.

כדאי שתכירו את פרויקט המגורים בחדרה שיאפשר לכם לרכוש זכות לדירת 115 מ"ר ליד הים במחיר של 415,000 ₪!

יש שיגידו שלא הרבה השתנה בשנים האחרונות בתחום הנדל"ן,
אך לאט לאט רואים שינויים מבורכים, כמו פרויקט "רובע הים" שפותח חלון הזדמנויות ייחודי בשוק ומאפשר לאנשים שרוצים לרכוש דירה לים הים, לעשות זאת ובמחיר שפוי.
חלון ההזדמנויות שנפתח מושך אליו כמובן גם את המשקיעים שמבינים את פוטנציאל ההשקעה
המאפשר לרכוש זכות לדירה ליד הים במיקום הנחשב ל-פריים לוקיישן ובמחירים שעד היום היו רק בגדר פנטזיה בישראל!

פרוייקט היוקרה שדה דב

מציאת שטחים חדשים באיזור המרכז ובתל אביב בפרט לשם מגורים או תעסוקה היא משימה לא פשוטה. רבים מאיתנו היו מעוניינים לגור/לעבוד במקום שוקק חיים ובקרבה

מתחם ה 1000 בראשון לציון

מטרופולין עסקים הנבנה על עתודות הקרקע האחרונות של ראשון לציון ממערב – מעל 1,000 דונם של מתחם עסקים מתקדם.
הבנייה יצאה לדרך- העוברים והשבים באיזור יכולים לראות את כלי העבודה בפעולה!
הזדמנות למשקיעים להרוויח תשואה שנתית של 12% על השקעה החל מ-150,000 ש"ח