כיצד להגיע לדירה בישראל עם הון עצמי נמוך?

רבים מאיתנו מוטרדים מנושא רכישת דירה בישראל. השיח בנושא זה הפך להיות פופולרי ביותר וזוגות צעירים רבים מעוניינים לרכוש דירה - זו הפכה לפסגת השאיפות עבור ישראלים רבים בתקופה זו.

המשפט הרווח בקרב הישראלים הוא "אי אפשר להגיע לדירה היום", רבים שהיו מעוניינים לקנות דירה למגורים לא מצליחים כיוון שאין בידיהם את ההון העצמי לו הם זקוקים לשם ביצוע הרכישה.
על פניו נשמע שהם צודקים, עם הון עצמי נמוך כיצד נוכל לרכוש דירה? מחיר הדירות בישראל גבוה מאוד.
אך בחשיבה יצירתית ושונה נראה כי קיימות מספר אפשרויות לרכישת דירה עם הון עצמי נמוך.

ראשית, כדאי לשנות את קו המחשבה- ניתן להצליח לרכוש דירה למגורים לאחר שנבצע עסקה אחרת קודם לכן, יש להסתכל על העסקה כהשקעה לטווח ארוך.
למשל ניתן לרכוש דירה זולה באיזור פחות מבוקש ולהשכיר אותה,כך תמשיכו לשכור את הדירה שלכם ולהשכיר עבור אנשים אחרים את הדירה שרכשתם.
בנתיים תוכלו לחסוך הון עצמי ולאחר מכן למכור את הדירה שהשכרתם ,להגדיל את ההון ולקנות דירה למגורים עבורכם כפי שחלמתם.

אופציה שנייה, פופולרית פחות אך משתלמת הרבה יותר היא השקעה במגרשים.
כאשר משקיעים במגרש, בדומה להשקעה בבורסה, רוכשים אותו בסכום נמוך יחסית ולא זקוקים להון עצמי גבוה- ומוכרים אותו כאשר ערכו עולה- לא אחרי זמן רב.
יש לשים לב שאם לא נמכור את המגרש בזמן שערכו עולה, ונחכה לעלייה עתידית נוספת, נוכל להשאר עם המגרש הרבה זמן ולפספס את המכירה בסכום שהשתלם לנו.
כך, לאחר שנמכור את המגרש במחיר גבוה, נוכל להשתמש בכסף מהתשואה שהמגרש הניב לנו לרכישת דירה למגורים.

ניקח לדוגמא רכישת מגרש בפרויקט רובע הים בחדרה- פרויקט שההשקעה בו מתחילה מ439,000 ש"ח והקרקע אינה זמינה לבנייה מיידית, אך סחירה וניתנת למימוש בכל שלב.
במידה והיינו מעוניינים לרכוש את המגרש, היינו מקבלים הזדמנות להשיג תשואה גבוהה במיוחד בגלל שהקרקע אינה זמינה לבנייה מיידית וכך נקנה אותה בסכום נמוך ושוויה במהלך המכירה יהיה גבוה, כך הרווח שלנו יהיה מקסימלי.

כמובן שיש אופציות נוספות ואינדיווידואליות כמו לקחת עזרה כספית ממכרים/ מהבנק ולקחת משכנתא לשם רכישת דירה, אך יש לשים לב כי כשמצליחים להגיע ליעד ולרכוש את הדירה בעזרת משכנתא- נשארים עם תשלומי המשכנתא זמן לא מבוטל.
עסקאות נדל"ן הנעשות בראייה עתידית יטיבו עימכם ברכישת הדירה שכן במקום לרכוש ישירות את הדירה ששאפתם אליה, ניתן להשקיע את הכסף ברכישת מגרש בסכום נמוך ולהרוויח את יתר הסכום לשם רכישת דירת החלומות שלכם.

מעוניינים לקבל מידע נוסף על השקעה במגרשים?
השאירו פרטים

מאמרים נוספים

מגורים במתחם ה 1000 בראשל"צ

הכירו את מתחם ה1000 החדש בראשון לציון! מתחם ה1000 הוא מטרופולין חדשני הנבנה על עתודות הקרקע האחרונות של ראשון לציון ממערב ומשלב מגורים, עסקים ופנאי.
המטרופולין צפוי לאכלס למעלה מ22 אלף תושבים לצד מתחמי העסקים.

בעקבות הקורונה- ירידות חדות בבורסה, המשקיעים ממהרים להשקיע בנדל"ן אשר נשאר יציב וממשיך לעלות

נגיף הקורונה הביא עימו בהלה עולמית וישראלים רבים חוששים מירידות הבורסה החדות המורגשות בתקופה זו. בעקבות הירידות שורר מתח רב בקרב המשקיעים בנוגע להמשך המסחר וככל שחולפים הימים הירידות חדות יותר, המצב יוצר אי וודאות כלכלית ואין צפי לגבי העתיד.
המשקיעים מחפשים ניבויים ותשובות אך אף אחד לא יודע מה צופן העתיד מבחינת הכלכלה הגלובלית ומתוך כך גם הכלכלה בישראל.

כדאי שתכירו את פרויקט המגורים בחדרה שיאפשר לכם לרכוש זכות לדירת 115 מ"ר ליד הים במחיר של 415,000 ₪!

יש שיגידו שלא הרבה השתנה בשנים האחרונות בתחום הנדל"ן,
אך לאט לאט רואים שינויים מבורכים, כמו פרויקט "רובע הים" שפותח חלון הזדמנויות ייחודי בשוק ומאפשר לאנשים שרוצים לרכוש דירה לים הים, לעשות זאת ובמחיר שפוי.
חלון ההזדמנויות שנפתח מושך אליו כמובן גם את המשקיעים שמבינים את פוטנציאל ההשקעה
המאפשר לרכוש זכות לדירה ליד הים במיקום הנחשב ל-פריים לוקיישן ובמחירים שעד היום היו רק בגדר פנטזיה בישראל!

פרוייקט היוקרה שדה דב

מציאת שטחים חדשים באיזור המרכז ובתל אביב בפרט לשם מגורים או תעסוקה היא משימה לא פשוטה. רבים מאיתנו היו מעוניינים לגור/לעבוד במקום שוקק חיים ובקרבה

מתחם ה 1000 בראשון לציון

מטרופולין עסקים הנבנה על עתודות הקרקע האחרונות של ראשון לציון ממערב – מעל 1,000 דונם של מתחם עסקים מתקדם.
הבנייה יצאה לדרך- העוברים והשבים באיזור יכולים לראות את כלי העבודה בפעולה!
הזדמנות למשקיעים להרוויח תשואה שנתית של 12% על השקעה החל מ-150,000 ש"ח